Войти

⚠️⚠️⚠️ Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав світову спільноту впровадити санкції проти ядерної промисловості рф та відмовитись від російського ядерного палива

⚠️⚠️⚠️ Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав світову спільноту впровадити санкції проти ядерної промисловості рф та відмовитись від російського ядерного палива

Про це він заявив на зустрічі з очільниками дипломатичних місій Групи семи та Представництва ЄС в Києві.

Герман Галущенко також поінформував присутніх про поточну ситуацію в енергетичному секторі, пошкодження енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів та нагальні потреби галузі.

В першу чергу, це високовольтне обладнання, зокрема автотрансформатори. Адже під час обстрілів їх було багато пошкоджено. Також потрібні потужні генератори, які, поміж іншого, дають можливість забезпечувати стабільний видобуток газу на українських родовищах.

У переліку нагальних потреб енергетичних компаній також спецтехніка і транспорт для проведення ремонтних робіт на енергетичних об’єктах.

Крім того, міністр закцентував увагу послів G7 на ситуації на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції й кричущі порушення окупантами ядерної та радіаційної безпеки.

На станції призначене фейкове керівництво, яке працює без ліцензій та дозволів, там нелегально перебувають представники Росатома. Водночас окупанти постійно тиснуть на український персонал, намагаючись примусити працівників підписати контракти з фейковим АО «Запорожская АЭС», якою керує Росатом.

Очільник українського енергетичного відомства зауважив, що під егідою МАГАТЕ тривають переговори стосовно створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС. Позиція України в цьому питанні залишається незмінною: російські військові разом зі зброєю та представниками Росатома повинні залишити станцію.

Герман Галущенко підкреслив ключову роль солідарності держав – світових лідерів у протистоянні російському ядерному тероризму, зокрема в готовності до впровадження санкцій проти ядерної промисловості рф та відмові від російського ядерного палива: «Дуже важливо сьогодні дати сигнал про готовність відмовитися від нього через конкретний період часу. Це можливо. Інші виробники можуть збільшити обсяги свого виробництва, щоб замістити російське ядерне паливо».

Також під час зустрічі її учасники обговорили перспективу імпорту електроенергії в Україну з країн ЄС. Міністр наголосив, що існують обмеження для імпорту на рівні 600 МВт вдень та 700 МВт вночі. Проте станом на зараз є технічна можливість суттєво збільшити цей обсяг.

mev.gov.ua/novyna/ministr-enerhetyky-ukrayiny-herman-halushchenko-zaklykav-svitovu-spilnotu-vprovadyty">mev.gov.ua/novyna/ministr-enerhetyky-ukrayiny-herman-halushchenko-zaklykav-svitovu-spilnotu-vprovadyty

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW
0
https://vojna-v-ukraine.com/energoatom/23636-voennoobjazannym-muzhchinam-kotorye-imejut-pravo.html