Войти

🗣 Герман Галущенко обговорив із польськими колегами підготовку до осінньо-зимового періоду і шляхи протидії російському енергетичному тероризму

🗣 Герман Галущенко обговорив із польськими колегами підготовку до осінньо-зимового періоду і шляхи протидії російському енергетичному тероризму

Міністр енергетики України Герман Галущенко
під час робочої поїздки до Варшави провів зустрічі з міністром клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою, а також з головою правління і головним виконавчим директором польського нафтового концерну ORLEN Даніелем Обайтеком.

Особливу увагу на зустрічах сторони приділили питанням протидії російському енергетичному шантажу європейських країн напередодні зими та на тлі продовження росією війни в Україні.

Герман Галущенко поінформував Анну Москву, що агресор продовжує щоденні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури України, а вночі 19 вересня вдався до ракетного обстрілу Південноукраїнської АЕС, де снаряд влучив усього за 300 метрів від ядерного реактора. Міністр наголосив, що світ має нарешті дати жорстку відсіч країні-терористу, яка наражає все людство на ядерну катастрофу.

Сторони також обговорили необхідність якнайшвидшої демілітаризації та деокупації Запорізької АЕС, її повернення під повний контроль легітимного українського оператора. Лише такі кроки можуть гарантувати ядерну безпеку світу й енергетичну безпеку України та Європи.

Міністри обговорили впровадження санкцій проти російської ядерної галузі та погодилися з необхідністю зменшення залежності європейських країн від російської ядерної індустрії.

Також на зустрічі йшлося про посилення співпраці у галузі електроенергетики, зокрема, розвиток пропускної спроможності для експорту української електроенергії до країн ЄС та якнайшвидшу розбудову енергетичної інфраструктури між двома країнами.

Герман Галущенко повідомив колезі про рішення української влади відкрити квоту на експорт вугілля до Польщі в обсязі 100 тис. тонн. Польські колеги подякували Україні за важливе політичне рішення, відзначивши, що в умовах російського енергетичного шантажу вугільна галузь набула додаткової ваги.

На зустрічі з керівником концерну ORLEN обговорювалося посилення співпраці у нафтогазовій сфері, зокрема низка проєктів, готових до втілення. Даніель Обайтек висловив високу зацікавленість компанії у розширенні співпраці з українськими колегами і в інших енергетичних галузях.

https://www.mev.gov.ua/novyna/herman-halushchenko-ta-anna-moskva-obhovoryly-pidhotovku-do-osinno-zymovoho-periodu-i">https://www.mev.gov.ua/novyna/herman-halushchenko-ta-anna-moskva-obhovoryly-pidhotovku-do-osinno-zymovoho-periodu-i

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW
🗣 Герман Галущенко обговорив із
0
https://vojna-v-ukraine.com/energoatom/7743-tsogo-tizhnja-magate-provede.html