Войти

⚠️ МАГАТЕ вимагає, щоб росія вивела війська із Запорізької АЕС, — резолюція

⚠️ МАГАТЕ вимагає, щоб росія вивела війська із Запорізької АЕС, — резолюція

15 вересня Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), яка складається із представників 35-ти держав – членів ООН, ухвалила резолюцію з вимогою до росії припинити окупацію Запорізької атомної електростанції.

Документ був запропонований Канадою та Польщею від імені України, яка не входить до правління вищого директивного органу МАГАТЕ, повідомляє Reuters.

В резолюції Рада керуючих закликає росію «негайно припинити всі дії проти Запорізької атомної електростанції та будь-якого іншого ядерного об’єкта в Україні та на них».

Схвально проголосували 26 держав, дві – Китай та росія – висловилися «проти», а ще сім (Єгипет, Південна Африка, Сенегал, Бурунді, В’єтнам, Індія та Пакистан) утрималися.

В резолюції додається, що окупація ЗАЕС росією значно підвищує ризик ядерної аварії. Український персонал продовжує експлуатувати станцію в умовах, які МАГАТЕ вважає такими, що загрожують безпеці об'єкта.

https://www.reuters.com/world/europe/iaea-board-passes-resolution-calling-russia-leave-zaporizhzhia-2022-09-15/">https://www.reuters.com/world/europe/iaea-board-passes-resolution-calling-russia-leave-zaporizhzhia-2022-09-15/

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW
⚠️ МАГАТЕ вимагає, щоб росія
0
https://vojna-v-ukraine.com/energoatom/7022-mavpjacha-vispa-scho-potribno-robiti.html