Войти

⚠️ Передумовою та єдиною можливістю реалізації рекомендацій МАГАТЕ є повна деокупація Запорізької АЕС та Енергодару, – Петро Котін

⚠️ Передумовою та єдиною можливістю реалізації рекомендацій МАГАТЕ є повна деокупація Запорізької АЕС та Енергодару, – Петро Котін

13 вересня 2022 року в Енергоатомі відбулася нарада за результатами роботи місії Міжнародного агентства з атомної енергії на Запорізькій атомній електростанції щодо шляхів реалізації наданих МАГАТЕ рекомендацій. В нараді взяли участь президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, в.о. Голови Держатомрегулювання Олег Коріков, в.о. гендиректора ЗАЕС Ігор Мурашов та інші фахівці.

«Головною передумовою та єдиною можливістю для виконання рекомендацій МАГАТЕ, які ми отримали після візиту місії Агентства на Запорізьку АЕС, зокрема щодо створення безпекової зони навколо ЗАЕС, є повна деокупація станції та Енергодару, виведення зі станційного майданчика російських військових, техніки та зброї, а також представників Росатома», – зазначив Петро Котін.

Цю позицію підтримав і Олег Коріков, який переконаний, що повернути ситуацію на Запорізькій АЕС у нормальний безпековий стан можливо виключно за умови деокупації і демілітаризації промислового майданчика станції та міста Енергодар. «Зону безпеки, про яку йдеться в рекомендаціях МАГАТЕ, ми розуміємо виключно у сенсі, що це деокупована, демілітаризована, безпечна зона, яка відповідає всім фундаментальним принципам МАГАТЕ», – додав він.

Окремо обговорили питання роботи працівників ЗАЕС. Петро Котін нагадав, що персонал станції, який працює у край важких умовах уже понад пів року, – дуже виснажений, але героїчно виконує свої обов’язки.

«Деокупація не тільки майданчика ЗАЕС, а й міста Енергодар важлива ще й тому, що персонал станції, який мешкає у місті-супутнику, повинен працювати в нормальних умовах, спокійно відпочивати після змін і приходити на свої робочі місця в нормальному фізичному та психологічному стані», – підкреслив Петро Котін. І додав, що відповідно до однієї з рекомендацій МАГАТЕ для всіх працівників станції мають бути створені прийнятні умови.

«Ми у постійному контакті з керівництвом та працівниками ЗАЕС, знаємо й розділяємо позицію генерального директора станції щодо захисту та підтримки її персоналу. Наразі психологічний стан працівників значно погіршився, триває величезний тиск з боку російських загарбників. Фактично персонал перебуває на межі зриву. Людям потрібно створити нормальні умови для роботи, щоб вони виконували свої обов’язки на тому рівні безпеки, на якому працювали 40 років до того, як на ЗАЕС зайшли російські загарбники. Необхідно негайно вирішувати питання зі створення демілітаризованої зони з виведенням загарбників із території розташування АЕС», – заявив очільник Енергоатома.

Він підкреслив, що попри те, що персонал дійсно виснажений і людям дуже важко, вони героїчно та з усією відповідальністю виконують обов’язки з підтримки енергоблоків у безпечному стані. Енергоатом зробить все можливе для захисту та підтримки власного персоналу та членів їх родин.

#НовиниКомпанії

Написати нам 🇺🇦 | FB | IG | YT | TW
⚠️ Передумовою та єдиною можливістю
0
https://vojna-v-ukraine.com/energoatom/6695-elitnih-okupantiv-z-rosgvardii.html